Home Kultura Kultura i sztuka nad Bugiem
Kultura i sztuka nad Bugiem

Kultura i sztuka nad Bugiem

0

Meandry i starorzecza Bugu oraz rozległe nadbużańskie łąki nieopodal Chełma nie tylko zachęcają do wypoczynku, ale też inspirują artystycznie. W sobotę, 3 sierpnia, położona w malowniczym zakolu Bugu gościnna wieś Świerże, słynąca z jednego z największych i najcenniejszych parków podworskich na Lubelszczyźnie, zaprasza do odwiedzenia II Jarmarku Świerżowskiego pod hasłem „Kultura i sztuka nad Bugiem”.

Początek imprezy zaplanowano na rynku o godz. 14.00. W programie m.in. prezentacje uczestników nadbużańskiego pleneru malarsko-rzeźbiarskiego i ich twórczości, kiermasz twórców ludowych, pokaz kowalstwa, degustacja świerżowskich specjałów.

W części artystyczna wystąpią zespoły: Bokoryna z Żalina, Cykady z Wólki Okopskiej, Dębinki z Dubienki, Opalinka z Huszczy oraz kabaret Pod Cytrynką. Organizatorzy Stowarzyszenie Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej przygotowali również pokazy systemu walki krav maga i na zakończenie koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Blues Mann.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *