Home Wydarzenia Festyn w Parku Miejskim z okazji Dnia Zwierzaka!
Festyn w Parku Miejskim z okazji Dnia Zwierzaka!

Festyn w Parku Miejskim z okazji Dnia Zwierzaka!

0

9 listopada w Parku Miejskim w Chełmie odbędzie się festyn z okazji Dnia Zwierzaka. Organizatorem jest Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, a na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

Miłośnicy zwierząt mogą śmiało wpisywać w kalendarz sobotnie wydarzenie. Festyn potrwa od 10.00 do 14.00, a Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt przygotowało ambitny program dla uczestników.

Na miłośników zwierząt oraz ich pupili czekają m.in.:

  • przejażdżki konne dla dzieci, pokazy elementów hipoterapii,
  • popcorn, wata cukrowa, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci,
  • liczne konkursy z nagrodami,
  • porady lekarza weterynarii,
  • pokaz z udziałem psa policyjnego oraz kilka słów jego opiekuna o pracy w policji z czworonogiem,
  • kiermasz ciast,
  • konkursy z nagrodami,
  • grill z kiełbaskami.

Będzie również do dyspozycji wóz strażacki, do którego będzie można wsiąść, zobaczyć sprzęt, zrobić zdjęcie, a także dowiedzieć się jak ciężka jest praca strażaka.

Uczestnicy festynu zobaczą również pokazy psich umiejętności. Wolontariuszki Paulina i Dominika opowiedzą o różnych sposobach aktywności z psem, pokażą moc psiego nosa, a także porozmawiają o bezpiecznych kontaktach dzieci z pupilami.

Festyn z adopcją

Osoby zainteresowane adopcją psa lub kota będą miały dodatkowo możliwość pozyskania informacji od wolontariuszy Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. Będą nam również towarzyszyć nasi podopieczni, np. trójłapka Dżina lub niewidomy Pirat, którzy czekają na swoje wymarzone domy.

Stowarzyszenie zaprasza do udziału w festynie całe rodziny, małych i dużych, młodszych i starszych oraz oczywiście czworonożnych przyjaciół – tych rasowych i kundelki, seniorów i szczeniaki, kanapowców i sportowców. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie i swojego pupila.

Wszystkie zebrane podczas festynu środki będą przeznaczone na leczenie oraz utrzymanie podopiecznych Stowarzyszenia. Na wydarzenie można także przynosić dary rzeczowe, karmę, smycze, obroże, koce itp. Więcej szczegółów pod linkiem do wydarzenia.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *