Home Bez kategorii Powołanie odnajdzie w Chełmie?
Powołanie odnajdzie  w Chełmie?

Powołanie odnajdzie w Chełmie?

1

Prezydent Jakub Banaszek zmienia swoich zastępców jak rękawiczki. Niedawno mianowany II wiceprezydent, pochodzący z Wydmin w powiecie giżyckim, Daniel Domoradzki (ur. 1989 r.) to barwna postać. Niegdyś ambitny działacz młodzieżówki PO, dla którego szczytem marzeń było posada wójta, niedoszły zakonnik szukający swojego powołania w klasztorze, doradca w rządzie PiS, aktualnie członek Porozumienia Jarosława Gowina.

Ponieważ nowo mianowany wiceprezydent jest postacią jeszcze nie tak znaną wielu mieszkańcom Chełma, postanowiliśmy nieco przybliżyć jego osobę czytelnikom.

Kim jest Daniel Domoradzki?

Karierę polityczną Daniel Domoradzki rozpoczął jeszcze w czasach nauki w liceum w rodzinnej mazurskiej wsi Wydminy. Jako poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży w 2008 roku chciał zburzyć Pałac Kultury, zmienić Konstytucję oraz zasady wyboru prezydenta RP: Uważam, że prezydent nie powinien być wybierany przez naród, tylko przez Sejm, tutaj, w tej Izbie. Należy ograniczyć uprawnienia prezydenta (…) po to, żeby nie przeszkadzał, tak jak teraz robi to Lech Kaczyński. (…) Mam tu na myśli przeszkadzanie ministrowi Sikorskiemu i ministrowi Klichowi (Sprawozdanie Stenograficzne z XIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca 2008 r.).

Od 2009 roku budował na Mazurach struktury Stowarzyszenia Młodych Demokratów, młodzieżowej organizacji związanej z Platformą Obywatelską. W zeszłym roku pojawiło się koło w gminie wiejskiej Wydminy koło Giżycka. To ja byłem jego ojcem, a motorem do jego powstania było niewątpliwie moje zaangażowanie społeczne na rzecz kolei regionalnych i mojej współpracy z poseł Beatą Bublewicz. (…) Uważam, że wszyscy na Warmii i Mazurach powinniśmy dążyć do tego, aby SMD było w każdym powiecie – z dumą informował w wywiadzie opublikowanym na łamach Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Regionu Podlaskiego („Co słychać za miedzą?”, nr 1/2010) przewodniczący koła Stowarzyszenia Młodzi Demokraci w Wydminach i członek koła miejskiego PO w Ełku Daniel Domoradzki. I ze skromnością dwudziestolatka dodawał: Niektórzy widzą we mnie przyszłego wójta Wydmin, ale na to jeszcze za wcześnie.

W 2010 roku startował w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Warmińsko–Mazurskiego z listy Platformy Obywatelskiej. Mandatu radnego nie zdobył. W 2014 roku ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Do Chełma Daniel Domoradzki przybył w marcu br., wygrawszy konkurs na dyrektora gabinetu prezydenta miasta. Wcześniej, od września 2018 roku, był doradcą minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz. Nim tam jednak trafił, od września 2017 roku przez blisko rok rozeznawał swoje powołanie jako brat postulant w klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP (bernardyni) w Warcie (https://postulatwarta.wixsite.com/postulat/aktualnosci20152016).

Jako II wiceprezydent Chełma Daniel Domoradzki odpowiada za Departament Edukacji i Sportu, Departament Spraw Obywatelskich oraz Biuro Informatyki w chełmskim urzędzie miasta. Nie dopuszczę, żeby chełmska szkoła stała się miejscem wrogiej ideologizacji – zapowiedział 15 listopada w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

OŚWIADCZENIE WS. REZOLUCJI PE POTĘPIAJĄCEJ POLSKĘ

W związku z rezolucją Parlamentu Europejskiego, która potępia Polskę za obywatelski projekt ustawy "Stop pedofilii", nie mogłem milczeć jako wiceprezydent Miasto Chełm odpowiedzialny za m.in. sprawy oświatowe ??Poniżej moje oświadczenie ws. decyzji PE ?Porozumienie Jarosław Gowin Poseł Kamil Bortniczuk

Opublikowany przez Daniel Domoradzki – Zastępca Prezydenta Miasta Chełm Piątek, 15 listopada 2019
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *