Home Opinie Dziwny jest ten Chełm! Daniel Domoradzki nadal wiceprezydentem?
Daniel Domoradzki nadal wiceprezydentem?

Daniel Domoradzki nadal wiceprezydentem?

0

Wieść o dymisji wiceprezydenta Chełma Daniela Domoradzkiego 13 lutego obiegła całą Polskę. Mimo to, 17 lutego 2020 roku, Daniel Domoradzki wciąż pozostaje wiceprezydentem Chełma według oficjalnego serwisu Urzędu Miasta Chełm oraz Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Chełm. Chełmscy urzędnicy niespecjalnie śpieszą się z aktualizacją informacji

12 lutego 2020 roku prezydent Chełma Jakub Banaszek w trybie natychmiastowym odwołał Daniela Domoradzkiego z funkcji wiceprezydenta oraz od 13 lutego powołał na to stanowisko Dorotę Cieślik. Tych wiadomości nie opublikowano ani na oficjalnej stronie urzędu miasta, ani na oficjalnym profilu społecznościowym miasta. Nie zamieścił ich również na swoim prezydenckim profilu społecznościowym Jakub Banaszek, choć po objęciu stanowiska prezydenta Chełma zapewniał: „umówiłem się z Wami na szczerość i informowanie wprost o tym co dzieje się w UM” oraz oświadczał: „Ponieważ jestem zdania, że wszystkie działania podejmowane przez miasto powinny być publikowane w mediach społecznościowych UM Chełm, to fanpage miasta Chełm stanie się głównym źródłem informacji o bieżących działaniach.” (https://www.facebook.com/jbanaszekpl/posts/2498826986810864/)

Niestety, w oficjalnym serwisie Urzędu Miasta Chełma ani na fanpage’u Miasto Chełm informacji na temat tego, co się dzieje w mieście, lepiej nie szukać. Od nagłej dymisji wiceprezydenta i powołaniu nowego dla chełmskich urzędników ważniejsze okazały się bowiem… walentynki miejskie.

Wystarczy pobieżna lektura serwisu chelm.pl, by zorientować się, że wiele informacji na stronie jest nieaktualnych, np. liczba mieszkańców Chełma z pierwszego półrocza 2018 roku, kalendarz imprez kulturalnych z roku 2019, informacja o tym, że chełmski urząd miasta w 2020 roku jest organem prowadzącym gimnazjum nr 2 im. ks. Zygfryda Berezeckiego, choć gimnazjów w Polsce już nie ma. Nie brak przy tym linków przekierowujących do nieistniejących stron. Nade wszystko zaś ściśle tajne pozostają terminy dyżurów przyjęć interesantów przez prezydenta oraz wiceprezydentów w sprawach indywidualnych oraz skarg i wniosków.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *