Home Wydarzenia Czas działać! Strajkujemy!
Czas działać! Strajkujemy!

Czas działać! Strajkujemy!

0

20 września młodzież ogłasza powszechną mobilizację, wzywając do strajku przeciw bierności polityków wobec niszczenia planety. Drzewa usychają lub są bezmyślnie wycinane, coraz mniej mamy terenów zielonych i coraz więcej betonu, bruku i miejskich wysp ciepła, a władze planują budowę nowych kopalni. Problemu zagrożenia katastrofą klimatyczną nie sposób nie zauważyć nawet z perspektywy prowincjonalnego Chełma.

My, młode pokolenia Polek i Polaków, zwracamy się do Was, ponieważ jesteśmy przerażeni Waszą biernością wobec kryzysu klimatycznego. Kiedy skupiacie się na przeliczaniu możliwych do zajęcia miejsc w parlamencie – nam kończy się czas. Często mówicie, że dbacie o naszą przyszłość, a jednak działacie tak, jakbyście przejmowali się tylko najbliższą kadencją.” – czytamy w liście ogólnopolskiego oddolnego ruchu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Skutki zmian klimatu w postaci rekordowych susz i upałów, gwałtownych burz, niedoborów wody i wzrostu cen żywności najbardziej dotkną nie obecnych dorosłych, rządzących i polityków, ale najdotkliwiej odczują go przyszłe pokolenia, które za ten kryzys najmniej odpowiadają. Dlatego w piątek, tuż przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, w ponad 2 tysiącach miast na świecie i ponad 60 w Polsce na ulicach i przed siedzibami urzędów i biur poselskich zaprotestują dzieci, młodzież i dorośli.

Do strajku każdy może się też przyłączyć, pisząc list dla klimatu z przypomnieniem politykom wszystkich opcji, że ochrona klimatu i troska o przyszłość kolejnych pokoleń powinna być priorytetem nowego rządu. Listy należy wysyłać do 11 października na adres: Fundacja Greenpeace Polska, ul. Altowa 4, 02-386 z dopiskiem „List dla klimatu”. Wszystkie zostaną wręczone nowym parlamentarzystkom i parlamentarzystom podczas pierwszego posiedzenia nowego parlamentu.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *