Home Sport Chełmskie zapaśniczki Mistrzem Polski
Chełmskie zapaśniczki Mistrzem Polski

0

Po raz kolejny chełmska drużyna w zapasach kobiet zdobyła tytuł klubowego mistrza Polski w rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego na najlepszą drużynę w 2018 roku. O tytule najlepszej drużyny w kraju dla chełmskich zapaśniczek przesądziła ich znakomita przewaga prezentowana na ogólnopolskich i międzynarodowym arenach.

Zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego Cement-Gryf Chełm łącznie we wszystkich zawodach w 2018 roku zdobyły aż 1189 pkt. Dla porównania drugie miejsce na podium zajęła drużyna z ZKS Slavi Rudy Śląskiej z 589 pkt., a na trzecim miejscu sklasyfikowany został WZS WKS Grunwald Poznań z 584,5 pkt.

Do największych sukcesów chełmskich zapaśniczek w ubiegłorocznym sezonie należą: brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorek zdobyty przez liderkę drużyny Katarzynę Krawczyk, sześciokrotne reprezentowanie Polski w zawodach najwyższej rangi (Mistrzostwa Europy Kadetek, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Świata, Mistrzostwa Europy i Świata Seniorów), wywalczenie sześciu tytułów Mistrzyń Polski (Katarzyna Krawczyk, Katarzyna Kamińska, Maria Świeczak, Weronika Michalska, Wioleta Giers) oraz zajęcie piątego miejsca w Mistrzostwach Świata Seniorek przez Katarzynę Krawczyk.

W rankingu na najlepszą zawodniczkę 2018 roku pierwsze miejsce bezkonkurencyjnie wywalczyła reprezentantka MKS Cement-Gryf Chełm – Katarzyna Krawczyk (325 pkt.), wyprzedzając brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich Agnieszkę Wieszczek-Kordus (270 pkt.) z WZS WKS Grunwald Poznań.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!