Home Bez kategorii Chełmskie standardy
Chełmskie standardy

Chełmskie standardy

0

Płaski krawężnik o wysokości 0 cm na przejściach dla pieszych wraz ze specjalnymi progami dla niewidomych to ułatwienie korzystania z miejskiej infrastruktury, które staje się w wielu miastach standardem lokalnym (m.in. w Lublinie czy Radomiu). Krawężnik 0 cm zapewnia komfort i poprawia bezpieczeństwo przemieszczania się mniej sprawnym pieszym, osobom z małymi dziećmi i na wózkach inwalidzkich, rowerzystom.

Zgodnie z krajowymi przepisami wyniesienie krawężnika na przejściu dla pieszych nie powinno być większe niż 2 cm. Tyle teoria. W Chełmie mamy jednak inne standardy. Na jednym z najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych przy al. Żołnierzy I Armii WP przed skrzyżowaniem z ul. Lwowską mieszkańcy setki razy dziennie potykają się nie o zbyt wysoki krawężnik, ale o znacznie wystającą ponad chodnik ostrą krawędź asfaltu.

Identycznie wygląda przejście przy al. Armii Krajowej na wysokości i od strony postoju busów.

Oraz przejście przed skrzyżowaniem al. Armii Krajowej z ul. Ogrodową.

Drogowcy doskonale wiedzą, jakie błędy zostały popełnione przy budowie drogi. Miejmy nadzieję, że przy remontach i budowach nowych dróg tego rodzaju absurdy nie będą więcej miały miejsca. Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu pieszych wypadałoby jednak te progi przynajmniej sfrezować, bo o remoncie w najbliższej przyszłości – jak łatwo się domyślić – możemy sobie jedynie pomarzyć.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *