Home Bez kategorii Artur Juszczak prezesem Chełmskiego Parku Wodnego
Artur Juszczak prezesem Chełmskiego Parku Wodnego

Artur Juszczak prezesem Chełmskiego Parku Wodnego

0

Burzliwy początek sierpnia w chełmskich spółkach. Rano informowaliśmy o rezygnacji z funkcji prezesa Chełmskiego Parku Wodnego Grzegorza Orzełowskiego. Kilka godzin później udało się ustalić, że poprowadzi on Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wiadomo również kto zastąpi Orzełowskiego.

Urząd Miasta wydał komunikat w sprawie zmian personalnych oraz połączenia dwóch spółek: Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Jak czytamy w komunikacie:

„W dniu 1 sierpnia 2019 roku z funkcji prezesa Spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie odwołany został Pan Grzegorz Orzełowski. Dziękujemy mu za dotychczasową pracę i życzymy powodzenia w dalszej drodze zawodowej.

Informujemy ponadto, iż Pan Grzegorz Orzełowski nie pobrał z tytułu odejścia ze stanowiska odprawy finansowej.

Nowym prezesem Spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie zostanie pan Artur Juszczak, który dotąd pełnił funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami. Pan Artur Juszczak nie pobierze żadnej odprawy finansowej w związku z odejściem z pełnionej dotąd funkcji. Urząd Miasta Chełm informuje ponadto, iż wynagrodzenie prezesa Spółki Chełmski Park Wony i Targowiska Miejskie będzie niższe, niż miało to miejsce dotychczas.

Urząd Miasta Chełm informuje jednocześnie, że na wniosek Prezydenta Miasta Chełm przygotowywana jest uchwała dotycząca połączenia dwóch spółek komunalnych: Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Decyzja o połączeniu przedsiębiorstw oznacza, iż Miasto Chełm zmniejszy koszty finansowe, które ponosiło do tej pory. Do momentu połączenia spółek w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami nie będzie stanowiska prezesa. To również wpłynie na obniżenie kosztów finansowych ponoszonych przez Miasto Chełm.

Pan Artur Juszczak, w momencie powołania go na prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, otrzymał od Prezydenta Miasta Chełm misję dotyczącą przygotowania spółki do połączenia jej z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Postawione przed nim zadanie zostało zrealizowane.

W przyszłym tygodniu Pan Artur Juszczak przedstawi plan dotyczący funkcjonowania Spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. W przypadku Parku Wodnego jego głównym zadaniem będzie zwiększenie liczby klientów obiektu, a co za tym idzie poprawa stanu finansów Spółki.

Pan Artur Juszczak zajmie się również kwestiami związanymi z przygotowaniem likwidacji opłaty targowej. Jego zadaniem będzie także uporządkowanie kwestii handlu w Naszym Mieście. W przyszłym tygodniu nowy prezes Spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie po raz pierwszy spotka się z chełmskimi kupcami. Podczas rozmowy przedstawi im swoje pomysły na zrealizowanie wyżej wymienionych zadań.

Przypominamy, że Artur Juszczak został powołany na stanowisko I zastępcy prezydenta Chełma 18 listopada ubiegłego roku. Z kolei pół roku później, w kwietniu tego roku, jego stanowisko objęła Agnieszka Kruk, dotychczasowa skarbnik miasta. On z kolei został prezesem w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *