Home Wydarzenia Chełmski Park Wodny bez prezesa
Chełmski Park Wodny bez prezesa

Chełmski Park Wodny bez prezesa

0

Według naszych informacji, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Grzegorz Orzełowski pełniący tę funkcję raptem od 1 marca br. złożył rezygnację. Urząd Miasta z kolei twierdzi, że został on odwołany ze swojego stanowiska i czekają go nowe wyzwania.

Według informacji, do których dotarła redakcja Wirtualnego Chełma, sytuacja jest bardzo dużym zaskoczeniem dla wszystkich w mieście. Specjalista, który zastąpił Zbigniewa Mazurka w marcu, pracował nad rozwojem Chełmskiego Parku Wodnego zaledwie 5 miesięcy.

Prezes Orzełowski w chełmskim aquaparku widział duży potencjał – „Obiekt musi tętnić życiem nie tylko popołudniu, ale również w godzinach przedpołudniowych” – mówił – „Ma jak najbardziej służyć mieszkańcom. Musimy wykorzystać także położenie geograficzne Chełma i ściągnąć gości zza wschodniej granicy.”

Duże nadzieje ze specjalistą z Siedlec wiązały również władze miasta:
To doświadczony menadżer, mający sukcesy w swojej dotychczasowej pracy, zarządzał już podobnymi obiektami, zna specyfikę tej działalności. Wierzymy, że jego pomysły sprawdzą się także w zarządzaniu chełmskim aquaparkiem – mówił chełmskiej prasie w marcu Artur Juszczak, były wiceprezydent Chełma.

Nie udało nam się potwierdzić informacji w samym aquaparku, jednak udało się otrzymać odpowiedź od Urzędu Miasta:

„Prezes Parku Wodnego, pan Grzegorz Orzełowski, został odwołany ze swojego stanowiska. Czekają go nowe wyzwania. Więcej informacji w sprawie przekażemy w najbliższym czasie.”

O jakich nowych wyzwaniach mowa? Nie musieliśmy długo czekać, kilka godzin po informacji o rezygnacji, Dziennik Wschodni potwierdził, że Orzełowski zastąpił Marka Krakowskiego w roli pełniącego obowiązki dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Urząd Marszałkowski potwierdził oficjalnie doniesienia Dziennika.

Centrum Spotkania Kultur to największa instytucja kultury w regionie. Co ciekawe, pracuje Iwona Orzełowska, żona odchodzącego z aquaparku menadżera i to o niej mówiło się w lubelskich kuluarach jako o najpoważniejszej kandydatce na to stanowisko.

Co dalej z Aquaparkiem?

Prezesowi Orzełowskiemu w kilka miesięcy nie udało się wiele zdziałać. Spółka zamknęła półrocze stratą ponad 1 mln złotych. Zabrakło gości i pomysłów na rozwój – realne są jednak straty. Czy tym razem miasto sięgnie po chełmskiego menadżera czy znowu będzie szukać zarządzającego spoza miasta? Będziemy śledzić sprawę i informować na bieżąco.

Tymczasem… Grzegorz Orzełowski na swoim profilu na Facebooku informuje, że w Chełmskim Parku Wodnym pojawi się niedługo tężnia solankowa.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *