Home Wydarzenia Żar lał się z nieba
Żar lał się z nieba

Żar lał się z nieba

0

Równo 40 °C wskazywał w południe 29 lipca termometr na budynku przy chełmskim deptaku. Naprzeciw pod starym dużym drzewem było już jednak „tylko” 35 °C. Niestety okazałych drzew w Chełmie z roku na rok ubywa, a w zabrukowanym centrum jest ich jak na lekarstwo.

W cieniu drzewa na deptaku

O znalezienie zbawiennego cienia w śródmieściu niełatwo. Na placu E. Łuczkowskiego ludzie tłoczyli się w okolicy pomnikowego aljantu i kurtyny wodnej, a młodzież kryła się przed słońcem pod dachem studni. Ławki stojące w pełnym słońcu na deptaku i placu, ani tym bardziej rozgrzane „do czerwoności” ceglane murki nie wzbudzały niczyjego zainteresowania. Temperatura ławek w południe przekraczała 40 °C.

Ławka na placu E. Łuczkowskiego

Mimo upału nie kusiła fontanna na placu Gdańskim. Sporadycznie ktoś przysiadał na chwilę na ławeczce z dala od wody. I czym prędzej uciekał. Temperatura tuż przy fontannie wynosiła ponad 35 °C.

Prawie 36 °C przy fontannie

Zbawienne uczucie chłodu można było poczuć wyłącznie pod drzewami. Kilka metrów od fontanny, na murku pod rajskim drzewkiem wśród aksamitek było 32 °C. Niby kilka stopni, ale jaką robi różnicę!

Rekord „chłodu” na placu Gdańskim

Kamirianna

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *