Home Wydarzenia Chełmskie bez Powiatowego Biura Biznes Lubelskie
Chełmskie bez Powiatowego Biura Biznes Lubelskie

Chełmskie bez Powiatowego Biura Biznes Lubelskie

0

8 stycznia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie podpisano porozumienia dotyczące uruchomienia dziesięciu Powiatowych Biur Biznes Lubelskie. To pilotażowy w skali kraju projekt współfinansowany ze środków unijnych. Biedny powiat chełmski z dużym bezrobociem, na terenie którego znajduje się największe przejście graniczne z Ukrainą, nie otrzymał wsparcia Urzędu Marszałkowskiego.


W wydarzeniu uczestniczyli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa oraz starostowie i wicestarostowie z dziesięciu powiatów województwa lubelskiego: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, świdnickiego i włodawskiego.

Z dużą nadzieją patrzę na ten projekt, ponieważ zależy mi na rozwoju przedsiębiorczości i ścisłej współpracy lokalnych firm z instytucjami otoczenia biznesu przy pozyskiwaniu inwestorów czy eksporterów – mówił marszałek Stawiarski.

Celem Powiatowych Biur Biznes Lubelskie będzie wzmacnianie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa oraz udzielanie wsparcia w zakresie inwestycyjnym. Mają organizować warsztaty i szkolenia dla właścicieli firm, informować ich o programach unijnych i rządowych, zachęcać do udziału w misjach gospodarczych. Ich pracownicy będą informować nowo powstające firmy o możliwościach wykorzystania środków unijnych czy zbliżających się zagranicznych misjach gospodarczych.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *