Home Kultura ChDK zaprasza na szanty
ChDK zaprasza na szanty

ChDK zaprasza na szanty

0

Już w najbliższą sobotę 13 października na spotkanie z szantami zaprasza ChDK. W ramach koncertu będzie można posłuchać zespołów: Ryczące Dwudziestki i The Nierobbers.

W ramach VIII Chełmskiego Festiwalu Szantowego w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury zagra klasyk gatunku zespół Ryczące Dwudziestki. Jest to zespół wokalno-instrumentalny założony w 1983 roku w Bytomiu przez należących wówczas do 1. Drużyny Wodnej miejscowego hufca ZHP muzyków. Ryczące Dwudziestki wykonują głównie utwory należące do gatunków muzyki folk oraz szant. Zespół wypracował nowy styl śpiewania szant, preferując głównie wykonania czysto wokalne z tradycyjnym dla szant rozdziałem partii wokalnych na poszczególne barwy głosu.

Nazwa zespołu stanowi nawiązanie do pasa wód oceanicznych zwanego „ryczącymi czterdziestkami„, natomiast liczba dwadzieścia pochodzi od wieku członków zespołu w chwili jego powstawania. Zespół ma na koncie między innymi współpracę z Markiem Szurawskim, a także z olsztyńskim zespołem Shannon grającym muzykę celtycką.

Drugim wykonawcą, który wystąpi w ChDK będą The Nierobbers. Ich miastem rodzinnym jest Elbląg. To zespół wykonujący piosenkę turystyczną, żeglarską i poetycką. W jego składzie występują: Tomasz Szuszkiewicz – śpiew, gitara akustyczna, Marek Kańduła – gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew, Dariusz Myśliński – harmonijka ustna, mandolina, śpiew oraz Łukasz Zięba – skrzypce, śpiew.

Początek koncertu zaplanowano na 17.00 w sobotę 13 października.

Bilety

Ceny biletów w przedsprzedaży:
• bilet pojedynczy – 35 zł
• bilet podwójny – 30 zł za miejsce (tylko w kasach Chdk i Zorza)
• bilet grupowy, od 10 osób – 25 zł za miejsce (tylko w kasach Chdk i Zorza)
• bilet wstępu na after party z wykonawcami w kawiarni Decaffencja (ograniczona ilość miejsc, w cenie „zakąska na dobry początek” oraz świetna zabawa z wykonawcami, konsumpcja we własnym zakresie, ) – 15 zł za miejsce (tylko w kasach Chdk i Zorza)
Ceny biletów w dniu koncertu:
• bilet pojedynczy – 40 zł
• bilet podwójny – 35 zł za miejsce (tylko w kasach Chdk i Zorza)
• bilet wstępu na after party z wykonawcami w kawiarni Decaffencja – 20 zł za miejsce (tylko w kasach Chdk i Zorza)

W imieniu organizatorów, czyli ChDK, zapraszamy na świetną zabawę z muzyką żeglarską i nie tylko!

Więcej informacji kulturalnych można znaleźć w tym dziale.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *