Home Bez kategorii Było sobie drzewo i już drzewa nie ma
Było sobie drzewo i już drzewa nie ma

Było sobie drzewo i już drzewa nie ma

0

Straciliśmy kolejne stare drzewo. Umierało od kilku lat. Prawdopodobnie wskutek uszkodzenia korzeni podczas prac przy modernizacji placu Gdańskiego i instalacji multimedialnego kiosku oraz nieusuwania jemioły.

Ktoś zaprojektował infokiosk na środku placu Gdańskiego tuż obok drzewa, ktoś inny ów projekt zaakceptował. I nikt za to nie ponosi konsekwencji. Wątpliwe również by przed laty przy okazji rewitalizacji placu zadbano o poprawę stanu podłoża wokół drzew (napowietrzenie, nawodnienie, nawożenie).

Czerwiec 2019

Zgodnie z zaleceniami dendrologów wokół drzew powinno się pozostawiać jak największe otwory w nieprzepuszczalnej nawierzchni (nawet do 8 m kw.), przy minimalnej powierzchni ok. 2,0 m kw. W tym przypadku miejsca nie brakowało. Ale odpowiedzialnym urzędnikom zabrakło wyobraźni.

Maj 2019

Rosnącego kilkadziesiąt lat drzewa na placu, który po modernizacji stał się miejska wyspą ciepła, już nie ma. W centrum pozostał od dawna nieczynny, niedodający uroku i chyba zbędny infokiosk. Pozostałe drzewa niestety również nie są w najlepszym stanie. Jeszcze kilka lat zaniedbań ze strony władz miasta i na placu Gdańskim będzie mieć tylko bruk, fontanna i ewentualnie tuje.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *