Home Bez kategorii Chodzi o życie pieszych
Chodzi o życie pieszych

Chodzi o życie pieszych

0

Od lokalnych władz zależą decyzje o przebudowie niebezpiecznej infrastruktury na konkretnych ulicach. Stąd 17 listopada, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, w ramach spontanicznej akcji #ChodziOżycie mieszkańcy w wielu miastach będą apelować do samorządowców o realną poprawę bezpieczeństwa na drogach.

#ChodziOżycie to ogólnopolska i oddolna akcja ruchów miejskich z kilkunastu miast na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach. Jej celem jest zwrócenie uwagi na tragiczne statystyki wypadków drogowych, szczególnie te dotyczące przechodniów ginących na przejściach dla pieszych.

We wrześniu br. przedstawiciele akcji złożyli pisma do wszystkich 16 wojewodów jako reprezentantów rządu w terenie z wnioskiem o pilne podjęcie prac nad zmianami w prawie na rzecz bezpieczeństwa. Są już pierwsze deklaracje zmian ze strony premiera i parlamentarzystów.

W niedzielę, 17 listopada, apel skierowany będzie do władz samorządowych. Przyłączmy się do akcji i apelujmy do władz Chełma o pilną poprawę bezpieczeństwa na chełmskich drogach. Niebezpiecznych przejść dla pieszych w Chełmie mamy niestety sporo.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *