Home Wydarzenia Zapraszamy na XIV Bolkowanie w Hniszowie
Zapraszamy na XIV Bolkowanie w Hniszowie

Zapraszamy na XIV Bolkowanie w Hniszowie

0

Jak co roku, od czternastu lat, swoje święto obchodzić będzie jedno z najstarszych drzew w regionie – dąb Bolko. Z tej okazji gmina Ruda-Huta organizuje pełne atrakcji wydarzenie. Tegoroczne imieniny, czyli „Bolkowanie” zaplanowano na 18 i 19 sierpnia.

„Bolkowanie” co roku przyciąga tłumy turystów, którzy przez dwa dni spędzają swój czas z całą rodziną. Program imprezy jest różnorodny, każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Sobota to dzień dla fanów sportu: zawody wędkarskie, zlot kolarski czy turniej piłki siatkowej to tylko kilka z wielu propozycji.

Na część artystyczną warto wybrać się w niedzielę. Po oficjalnym rozpoczęciu o godzinie 13.00 wystąpią m.in. zespół Bardark z Chełma, zespół Bokoryna z Żalina czy Hoyraky z Podlasia. Ponadto odbędą się pokazy Drużyny Grodów Czerwieńskich i Wioski Gotów, konkurs potraw regionalnych „Nadbużańska Akademia Smaku” oraz wiele innych atrakcji.

Tradycją imienin jest mierzenie obwodu pnia dębu Bolko. Uroczystość zakończy zabawa taneczna z zespołem WademekkuM.

Bolkowanie: 2018 rokiem Bolesława Chrobrego

Bieżący rok ma szczególne znaczenie historyczne dla gminy Ruda-Huta, ponieważ obchodzi ona 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie. Legenda głosi, że to właśnie pod dębem Bolko w 1018 roku odpoczywał sam władca podczas wyprawy na Ruś Kijowską.

Zapraszamy Państwa do wspólnych obchodów imienin najsłynniejszego dębu w naszym województwie w parku podworskim w Hniszowie! „Bolkowanie” 2018 odbędzie się już w najbliższy weekend.

Po więcej informacji o imprezach regionalnych zapraszamy do działów: wydarzenia oraz kultura.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *