Home Edukacja Bezpieczne Wakacje 2019
Bezpieczne Wakacje 2019

Bezpieczne Wakacje 2019

0

Wyposażenie dzieci od najmłodszych lat w wiedzę o bezpiecznych zachowaniach to w trosce o ich zdrowie i życie bardzo ważny element wychowania – przekonuje Wiesława Bronisz, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Chełmie, które przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji społecznej Bezpieczne Wakacje 2019.

Przed wakacjami w Przedszkolu Miejskim nr 2 nauczycielki Lilla Kicińska i Joanna Balcer zorganizowały we wszystkich grupach wiekowych zajęcia edukacyjne „Jestem bezpieczny na wakacjach”, „Bezpieczna droga” i „Bezpieczeństwo w czasie wakacji – Mały Ratownik”. Przy okazji dobrej zabawy przedszkolaki poznały podstawowe zasady bezpiecznego zachowywania się nie tylko w czasie wakacji. Nauczyły się, kiedy i w jaki sposób należy wzywać służby ratunkowych, zapamiętały numery alarmowe policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, oraz zaznajomiły się z warunkami bezpiecznego pobytu nad wodą i bezpieczeństwa swoich zabaw.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *