Home Wydarzenia 15 marca ogólnoświatowy strajk uczniów
15 marca ogólnoświatowy strajk uczniów

15 marca ogólnoświatowy strajk uczniów

0

W piątek, 15 marca, młodzież w co najmniej 17 miastach Polski zapowiada Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W ramach strajku uczniowie w godzinach 10.00-14.00 opuszczą szkoły i wyjdą na ulice z żądaniem, by troska o zatrzymanie zmian klimatycznych stała się wreszcie priorytetem działań polityków.

Strajk jest całkowicie oddolną i apolityczną inicjatywą uczennic i uczniów, którzy chcą pokazać, że nie zamierzają dłużej biernie czekać. Organizatorzy polskiej edycji strajku wzorują się na akcji Grety Thunberd, szesnastoletniej uczennicy ze Szwecji, która w każdy piątek opuszcza zajęcia szkolne, żeby protestować przeciw niszczeniu planety.

Do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w województwie lubelskim przyłączyli się m. in. uczniowie z Lublina i Zamościa. Chełmskiej młodzieży jakby trochę zabrakło odwagi, żeby strajkować.

Zamiast strajku w Chełmie odbędzie się za to Marsz dla Klimatu. Spotkanie uczestników – 15 marca o godz. 17.00 na parkingu obok parku przy al. Armii Krajowej). Organizatorzy Marszu zapowiadają przejście przez miasto w celu zamanifestowania braku zgody na dalsze niszczenie Ziemi oraz zbiórkę podpisów pod petycją do władz miasta o podjęcie działań zmierzających w kierunku ochrony klimatu w naszym mieście.

Więcej o Młodzieżowym Strajku Klimatycznym tutaj

SPOT

Widzimy się na strajku 15 marca!

Opublikowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Niedziela, 10 marca 2019
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *