Home Edukacja Zimowe liczenie ptaków
Zimowe liczenie ptaków

Zimowe liczenie ptaków

0
0

Wszystkich miłośników ptaków zachęcamy do udziału w 16. edycji Zimowego Ptakoliczenia. Wystarczy 24, 25 lub 26 stycznia poświęcić godzinę na obserwację ptaków w swoim najbliższym otoczeniu, policzyć ptaki odwiedzające karmnik, ogród, skwer przed blokiem lub pobliski park i wypełnić elektroniczną kartę obserwacji. Może to zrobić każdy, indywidualnie lub w gronie znajomych.

W ramach Zimowego Ptakoliczenia 2020 Nadleśnictwo Włodawa zaprasza również 25 stycznia na bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem zakończoną ogniskiem. Zbiórka o godz. 9.00 przy cmentarzu wojennym (ul. Lubelska 35), następnie przejście do punktu pomiaru wody na Bugu we Włodawie, spacer wzdłuż Bugu do dawnej strzelnicy wojskowej, dalej poprzez łąki do Nadleśnictwa Włodawa–Suszno (ul. Wspólna 8) i ok. godz. 12.00 ognisko z pieczeniem kiełbasek (we własnym zakresie) przy wiacie.

Szkoda, że w Chełmie nie pomyślano o zorganizowaniu miejskiej ptasiej wyprawy.

Zimowe Ptakoliczenie to akcja przeprowadzana co roku w ostatni weekend stycznia, podczas której wolontariusze w całym kraju notują liczebność różnych gatunku ptaków. Zimowe Ptakoliczenie koncentruje się na gatunkach żyjących blisko człowieka, dlatego liczenie należy przeprowadzać w obrębie miejscowości. Dzięki temu możliwe jest zauważanie ciekawych zjawisk ornitologicznych oraz zestawienie najliczniej spotykanych zimą w parkach i ogrodach ptaków.

Więcej informacji o Zimowym Ptakoliczeniu 2020: https://otop.org.pl/zimowe-ptakoliczenie/ oraz elektroniczna karta obserwacji do pobrania: https://otop.org.pl/zimowe-ptakoliczenie/karta-obserwacji/.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.