Home Kultura Wakacyjna przygoda z teatrem
Wakacyjna przygoda z teatrem

Wakacyjna przygoda z teatrem

0

Na cztery bezpłatne rodzinne spektakle dla dzieci zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Tegoroczną wakacyjną przygodę z teatrem rozpocznie w najbliższą sobotę (13 lipca) o godz. 17.00 na dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego przedstawienie „Nie tylko o Brzydkim Kaczątku” w wykonaniu Teatru CoNieco z Białegostoku.

Na spektakl złożą się cztery baśnie H. Ch. Andersena wystawiane w różnych technikach lalkowych: „Brzydkie Kaczątko” (marionetki sycylijskie), „Dzielny ołowiany żołnierz” (marionetki), „Księżniczka na ziarnku grochu” (lalki stolikowe), „Świniopas” (lalki planszowe).

27 lipca o godz. 17.00 w sali teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury (ul. Pocztowa 41) Teatr Piaskowej Animacji pokaże autorską interpretację dobrze znanej bajki „Kopciuszek”, łączącą oryginalną i niezwykle widowiskową sztukę malowania na żywo obrazów piaskiem z animacja, muzyką i słowem.

Kolejne spektakle: 10 sierpnia – „Trzy świnki” (Teatr Nemno z Rzeszowa) oraz 24 sierpnia – „Dwaj krasnale oczytani niebywale, czyli podróż na koniec tęczy” (Skrzaty z Lublina) prezentowane będą o godz. 17.00 na dziedzińcu I LO (ul. S. Czarnieckiego 8). W przypadku niepogody przedstawienia zostaną przeniesione do sali gimnastycznej.

Chełmskie Wakacje Teatralne wraz z projektem „Nie, dziękuję” współfinansowane są z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *