Home Kultura Ucho Prezesa: „Przenieśmy stolicę do Chełma!”
Ucho Prezesa: „Przenieśmy stolicę do Chełma!”

Ucho Prezesa: „Przenieśmy stolicę do Chełma!”

0

Chełmscy miłośnicy kabaretowego serialu „Ucho Prezesa” dostali wyjątkową niespodziankę. W jednym z odcinków pojawia się nasza miejscowość i to w kontekście przeniesienia do niej stolicy kraju! Oczywiście całość w mocno humorystycznym stylu kabaretowej satyry.

Cieszący się ogromną popularnością serial komediowy „Ucho Prezesa” po raz pierwszy wspomniał o Chełmie i uczynił z tego cały wątek dłuższej rozmowy w siódmym odcinku czwartego sezonu. Propozycja przeniesienia stolicy do Chełma pada z ust Prezydenta w rozmowie z Panią Basią, przed gabinetem Prezesa PiS.

Oczywiście nawiązuje to do ostatnich wyborów samorządowych, w których wielu kandydatów Prawa i Sprawiedliwości przegrało wyścigi o prezydentury miast. Jednak w Chełmie właśnie wtedy przejął stery Jakub Banaszek, kandydat z ramienia rządowej partii, co czyni nasze miasto wyjątkowym na aktualnej mapie politycznej Polski.

Zachęcamy do obejrzenia odcinka na kanale Wirtualnej Polski. Jednak dla niecierpliwych mamy fragment odcinka znajdujący się (jeszcze) na YouTube.

Jak brzmi dialog między prezydentem a Panią Basią?

– Ja to w ogóle bym przeniósł naszą stolicę do Chełmu.
– Do Chełma, jeśli już!
– No, tak…
– A czemu tam?
– No, bo tylko tam mamy naszego prezydenta
– Trochę mało na stolicę
– Gdzie? Proszę: początki osadnictwa sięgają epoki paleolitycznej, gród drewniano-kamienny… Słucha Pani?
Tuż po wojnie Chełm był przez kilka dni nieformalną stolicą Polski! Uchwalono tam uchwalony w Moskwie… wcześniej… manifest PKWN. Jest się do czego odnosić. Proszę bardzo – na szybko jakieś lotnisko się tam postawi, obwodnicę, katedrę… na pewno mają. Jakiś nasz pomnik się tam wstawi… Coś jeszcze?
– Operę naszą. I nasz minister, jak tam wyjdzie na scenę, to go chamy nie wybuczą.
– No i bardzo dobrze. I to są warunki, żeby ogłosić nowy „Manifest Odrodzonej Polski”!

Co to jest Ucho Prezesa?

Niewtajemniczonym w kabaretową rozrywkę przypominamy, że Ucho Prezesa to polski serial komediowo-polityczny stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Akcja serialu dzieje się w gabinecie prezesa partii rządzącej i opowiada o nim i jego otoczeniu we współczesnej Polsce. Serial cieszy się ogromną popularnością, w 2017 roku hasło „Ucho Prezesa” było najczęściej wyszukiwanym hasłem w serwisie Google w kategorii „Polskie seriale”. Aktualny sezon można oglądać na kanale telewizyjnym Wirtualnej Polski.

Zwiastun 7 odcinka 4 sezonu:

Niestety Robert Górski zapowiedział, że czwarty sezon serialu będzie ostatnim, co ma oczywiście związek z tegorocznymi wyborami parlamentarnymi.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *