Home Opinie Dziwny jest ten Chełm! „Szczegółowe warunki” korzystania z fontanny
„Szczegółowe warunki” korzystania z fontanny

„Szczegółowe warunki” korzystania z fontanny

0

Zgodnie z wydanym kilka dni temu zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego, by do czasu zakończenia epidemii koronawirusa na terenie kraju wstrzymać się z uruchamianiem fontann (aerozol wodno-powietrzny może być nośnikiem wirusa), włączona wcześniej chełmska fontanna została wyłączona. (Na zdjęciu: fontanna strzeżona 20 kwietnia przez patrol w maskach).

Nie tylko temu, kto mimo zagrożenia epidemicznego podjął decyzję o uruchomieniu fontanny zabrakło wyobraźni. Nie popisali się również chełmscy radni, którzy na ostatniej sesji zajęli się regulaminem określającym „szczegółowe warunki korzystania z fontanny miejskiej”.

W uzasadnieniu twórcy tego „wiekopomnego” aktu poinformowali: „Wprowadzenie regulaminu ułatwi Policji, Straży Miejskiej oraz organom Miasta Chełm egzekwowanie zachowania ładu i porządku na terenie parku”.

Nieco zdezorientowanym rajcom miejskim przypominamy, że fontanna w Chełmie, choć aktualnie zgodnie z zaleceniami GIS przepisowo wyłączona, nadal znajduje się na placu Gdańskim. I nie ma tam żadnego parku.

W liczącym 5 punktów regulaminie, w trosce o zachowanie ładu, porządku i spokoju oraz bezpieczeństwa osób korzystających z fontanny i terenu wokół fontanny zabroniono: nabierania i wylewania wody z fontanny, picia wody z fontanny, kąpieli i mycia ludzi lub zwierząt w fontannie, biegania w obrębie fontanny oraz umieszczania na fontannie tablic, reklam, napisów i ogłoszeń bez zgody zarządcy terenu.

Nie zakazano już jednak ani zaśmiecania fontanny, ani wlewania do wody jakichkolwiek płynów i zanieczyszczania jej środkami chemicznymi, niszczenia elementów małej architektury i roślinności wokół fontanny, zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów oraz przebywania w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających w pobliżu fontanny.

A może wystarczyłaby jedynie umieszczona przy fontannie informacja o tym, że woda z fontanny nie podlega żadnej kontroli i może stanowić źródło poważnych zakażeń mikrobiologicznych oraz zakaz wchodzenia na obramowanie niecki?

regulamin_fontanna

uzasadnienie_fontanna

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *