Home Edukacja Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci
Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci

0
0

30 kwietnia od kilkunastu lat obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci. W Polsce całkowity zakaz stosowania jakichkolwiek kar cielesnych wobec dzieci udało się wprowadzić po długiej parlamentarnej batalii dopiero w 2010 roku. Mimo to bicie dzieci dla wielu Polaków nadal uchodzi za aprobowaną metodę wychowawczą. Teraz, w związku z epidemią koronawirusa, w szczególnie trudnej sytuacji znalazły się dzieci zamknięte w domu ze swoimi oprawcami.

W czasie wymuszonej przez pandemię izolacji społecznej konsultanci bezpłatnego i anonimowego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 odnotowali rekordową liczbę odebranych wiadomości i podejmowanych interwencji chroniących zdrowie lub życie dzieci. Stąd w kampanii społecznej Za drzwiami Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę apeluje do wszystkich o reagowanie w sytuacjach krzywdzenia dzieci i zgłaszanie takich zdarzeń policji. W sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia dziecka, odpowiednim kontaktem jest numer alarmowy 112.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.