Home Kultura Spotkanie z Grażyną Lutosławską
Spotkanie z Grażyną Lutosławską

Spotkanie z Grażyną Lutosławską

0

Zanim została znaną dziennikarką radiową, mieszkała w Chełmie. Tu kończyła szkołę podstawową i II Liceum Ogólnokształcące. Tu również przyszłą karierę dziennikarską przepowiedziała jej polonistka z podstawówki, Maria Ryczywolska.

Na spotkania autorskie z Grażyną Lutosławską w piątek, 4 października, o godz. 14.00, w sali widowiskowej w Chełmskiej Bibliotece Publicznej (ul. Partyzantów 40) zaprasza Dyskusyjny Klub Książki. Wstęp wolny.

A tak na marginesie, nie po raz pierwszy zresztą, nasuwa bardzo ważne pytanie: do kogo w Chełmie adresowane są wydarzenia organizowane w godzinach pracy większości potencjalnych odbiorców kultury?

Grażyna Lutosławska jest dziennikarką radiową i autorką kilkuset słuchowisk radiowych dla dorosłych i dla dzieci. Od 1988 roku związana z Radiem Lublin, od ponad dwudziestu lat prowadzi czterogodzinną audycję poświęconą wydarzeniom kulturalnym „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa”, a od kilku lat jest autorką i reżyserką cotygodniowego słuchowiska „Bazarek”. Jest też pisarką, autorką esejów i książek dla dzieci oraz wydanej w 2019 roku książki dla dorosłych „Jatymy wesołe i rzewne, niektóre o miłości”. Tworzy sztuki teatralne i pisze teksty piosenek, które śpiewają m.in. Piotr Selim, Marek Andrzejewski, Jola Sip i Paweł Błędowski. Została uhonorowana tytułami Mistrza Mowy Polskiej i Angelusa Lubelskiego oraz Nagrodą Miasta Lublin za Całokształt Działalności.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *