Home Edukacja „Przedwiośnie” w Pedagogicznej
„Przedwiośnie” w Pedagogicznej

„Przedwiośnie” w Pedagogicznej

0

Już w najbliższy piątek fani literatury będą mogli wspólnie poczytać jedną z powieści Stefana Żeromskiego.

Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie, Dyrektor Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie oraz Kierownik Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Chełmie zapraszają nauczycieli, uczniów i innych miłośników literatury do udziału w Narodowym Czytaniu „PrzedwiośniaStefana Żeromskiego.

Powieść składa się z trzech części: Szklane domy”, „Nawłoć”, „Wiatr od wschodu. Opowiada o życiu Cezarego Baryki, reprezentanta młodego pokolenia, urodzonego i wychowanego w Baku, przyjeżdżającego do odrodzonej po I wojnie światowej Polski.

Tytuł utworu ma charakter metaforyczny. W dosłownym rozumieniu przedwiośnie to okres pośredni pomiędzy zimą a wiosną, w którym mimo panujących niskich temperatur i zalegających pokładów śniegu ukazują się pierwsze oznaki powrotu przyrody do życia. Przenośne znaczenie zaś można rozumieć jako czas, w którym kształtowało się państwo polskie po okresie zaborów, zaś w kraju panował niepodległościowy entuzjazm

Niech wspólne czytanie i słuchanie przyczyni się do promocji czytelnictwa w regionie i stanie się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wyjątkową formą uczczenia jubileuszu.

Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość opieczętowania własnych egzemplarzy lektury „Przedwiośnia” okolicznościowym stemplem.

Uroczystość odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie w holu głównym w piątek 7 września o godzinie 10.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

O poprzedniej akcji Biblioteki Pedagogicznej można przeczytać tu.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *