Home Wydarzenia Protesty przeciwko reformie Sądu Najwyższego
Protesty przeciwko reformie Sądu Najwyższego

Protesty przeciwko reformie Sądu Najwyższego

0

We wtorkowy wieczór (3 lipca) w kilkudziesięciu miastach Polski ludzie wyszli na ulice, aby protestować przeciwko reformie Sądy Najwyższego. Zobaczmy jak protest wyglądał w Chełmie.

Na ulicach miast w całym kraju gromadziły się osoby, które nie zgadzają się m.in. na wygaszenie kadencji dotychczasowych sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia. Ich zdaniem, proponowane w ustawie zmiany są rażącym naruszeniem Konstytucji i zagrożeniem niezależności władzy sądowniczej. Demonstracje odbyły się w ponad 60 miastach w całej Polsce.

W Chełmie, przed Sądem Rejonowym zebrała się grupa demonstrujących mieszkańców miasta, z różnych opcji politycznych oraz organizacji obywatelskich. Wyrazili oni w ten sposób swój protest i stanęli w obronie niezależności polskich sądów.

Byliśmy tam w aparatem – zobaczmy jak wyglądał protest:

protest sąd rejonowy Chełm

sąd rejonowy chełm protest

wolne sądy Chełm

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *