Home Kultura Pomagamy z Pasją
Pomagamy z Pasją

Pomagamy z Pasją

0

Jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów, a każdy sprzedany obraz to bezcenna pomoc dla siedmioosobowej rodziny, która w nocy 11 czerwca w pożarze straciła dom z niemal całym dobytkiem. Trójka nieletnich dzieci wychowywanych przez dziadków może teraz trafić do domu dziecka. Chcąc pomóc poszkodowanym, chełmscy artyści ze Stowarzyszenia Twórczego Pasja organizują w dniach 15 lipca-17 sierpnia wystawę połączoną ze sprzedażą swoich prac w Chełmskiej Bibliotece Publicznej (ul. Partyzantów 40). – Pieniądze ze sprzedaży obrazów trafią na rachunek rodziny z miejscowości Słowiki-Folwark (gm. Sieciechów, pow. kozienicki). Ceny obrazów do ustalenia z autorami – zachęca do udziału w akcji Monika Wolszczak, prezes Stowarzyszenia Twórczego Pasja w Chełmie.

Ludzie dobrej woli natychmiast po pożarze zorganizowali doraźną pomoc materialną dla pogorzelców, zapewniając im tymczasowy dach nad głową. Aktualnie potrzebne jest wsparcie finansowe, by móc odbudować dom, którego konstrukcja została poważnie naruszona. W tym celu na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka „Odbudujmy dom-przywróćmy radość życia!” oraz Stowarzyszenie Słowiki prowadzi zbiórkę środków finansowych na specjalnie utworzonym subkoncie w Lubelskim Banku Spółdzielczym w Końskowoli (48 8741 0004 3700 8408 2000 0010 z dopiskiem: pomoc dla poszkodowanych w pożarze).

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *