Home Wydarzenia Plac dworcowy w przebudowie
Plac dworcowy w przebudowie

Plac dworcowy w przebudowie

0

Już niedługo plac przed dworcem PKP w Chełmie zmieni się nie do poznania. Zaczęły się prace remontowe.

Maszyny budowlane rozpoczęły prace na zamkniętym placu przed dworcem PKP w Chełmie.
Rozpoczęte prace obejmą przebudowę nawierzchni, chodników, terenów zielonych, budowę parkingów dla kilkudziesięciu pojazdów, wymianę oświetlenia, ustawienie elementów małej architektury oraz oznakowanie. Przez zmodernizowany plac przebiegać będzie nowa ścieżka rowerowa.

Warto pamiętać, że każdy remont wiąże się z chwilowymi utrudnianiami. Przystanek Chełmskich Linii Autobusowych oraz postój taksówek został tymczasowo przeniesiony na ul. Kolejową w kierunku Zakładu Karnego.

Jednym z elementów nowej aranżacji tego miejsca miała być zabytkowa lokomotywa.

– Wyeksponowana na placu lokomotywa będzie świadectwem bogatej kolejowej historii naszego miasta, w tym przedwojennej budowy osiedla zwanego dzisiaj „Dyrekcją”. Dodatkowo lokomotywa zostanie podświetlona, aby również po zmroku wyglądała efektownie – mówiła w kampanii wyborczej prezydent Agata Fisz.

Okazuje się jednak, że lokomotywa nie stanie w planowanym wcześniej miejscu. Ze względów technicznych przy przebudowie budynków PKP, lokomotywa nie może jednak stanąć w tym miejscu, gdzie pierwotnie planowano. Na szczęście ma zostać wyznaczone nowe miejsce i lokomotywa, która przypadła do gustu wielu mieszkańcom Chełma nie przepadnie. 

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *