Home Kultura O związkach w dwunastu kolorach
O związkach w dwunastu kolorach

O związkach w dwunastu kolorach

0

Ona i on – uczucia, postawy, pragnienia i oczekiwania. Paleta ludzkich emocji opisana w dwudziestu czterech wierszach z perspektywy kobiecej i męskiej za pomocą dwunastu barw. Iwona Chudoba, pielęgniarka i poetka, krasnostawianka z urodzenia, chełmianka z wyboru, zaprezentuje swój najnowszy tomik poezji „Związki” 24 października (czwartek) o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny.

Poezja dla Iwony Chudoby jest sposobem na życie i odreagowanie trudów pracy zawodowej. Tworzy charakteryzującą się zwięzłością stylu refleksyjno-nastrojową lirykę, fraszki, haiku, limeryki, wiersze dla dzieci i autorskie „zamiastki”. Jako poetka debiutowała w 2002 roku w medycznym piśmie branżowym. Potem przyszła pora na prasę literacką („Egeria”, „Nestor”) oraz własne tomiki poetyckie. Od grudnia 2015 roku jest prezesem Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”. Jej utwory emanują troską, miłością do bliźnich i życia. Jedenasty zbiór wierszy „Związki”, który ukazał się nakładem wydawnictwa TAWA, autorka podzieliła na dwie części: „Ona” i „On”. Podczas spotkania będzie można nabyć tomik i otrzymać autograf od poetki.

Organizatorami wieczoru poezji są: ChBP i Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36”.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *