Home Kultura O próżności władzy i grze pozorów
O próżności władzy i grze pozorów

O próżności władzy i grze pozorów

0

Trzeba mieć odwagę mówienia prawdy i nie podlizywać się władcom – to morał bajki „Nowe szaty króla” Hansa Christiana Andersena. O tym zaś jak można się pogubić w grze pozorów opowiada dramat „Pokojówki” Jeana Geneta, którego bohaterki – dwie pokojówki pod nieobecność swojej pani wcielają się w role pani i służącej. Na oba spektakle teatralne ma zaszczyt zaprosić chełmską publiczność Młodzieżowy Dom Kultury.

W piątek, 25 października o godz. 18.00 na scenie w sali teatralnej MDK (ul. Pocztowa 41) wystawione zostaną „Pokojówki’’ w reżyserii i scenografii Mirosława Majewskiego. W rolach tytułowych pokojówek wystąpią Maja Duszak i Justyna Kaczmarska ze Studia Teatru Wyobraźni działającego przy MDK. Wstęp wolny.

W sobotę, 26 października o godz. 12.00 Teatr na Poduszkach zaprasza najmłodszych widzów na „Nowe szaty króla”, opowieść o władcy, którego próżność z premedytacją wykorzystują oszuści. Wprawdzie wszyscy widzą, że król jest nagi, ale uniżona służalczość każe dworzanom udawać, że jest zgoła inaczej. Spektakl w wykonaniu aktorskiego trio: Byrski, Kubiec i Organista. Wejściówki w cenie 5 zł (dziecko plus jedna osoba dorosła) dostępne w sekretariacie MDK. Liczba miejsc ograniczona.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *