Home Kultura Nocne zwiedzanie muzeów w Krasnymstawie i we Włodawie
Nocne zwiedzanie muzeów w Krasnymstawie i we Włodawie

Nocne zwiedzanie muzeów w Krasnymstawie i we Włodawie

0
0

W sobotę, 18 maja, do ogólnopolskiej Nocy Muzeów 2019 przyłączają się muzea w Krasnymstawie i we Włodawie. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny!

Noc Muzeów to europejska akcja, której ideą jest promocja i popularyzacja kultury. Polega na udostępnianiu dla zwiedzających muzeów, galerii, instytucji kultury i zabytkowych obiektów w godzinach nocnych całkowicie za darmo lub za symboliczną opłatą. Tej nocy różne instytucje w całej Polsce prześcigają się w organizowaniu specjalnych atrakcji, wernisaży, koncertów, warsztatów, czy zwiedzania obiektów na co dzień niedostępnych. W niektórych miastach w czasie nocy muzeów można wybrać się nocą do kina i na spektakle teatralne. Dla wielu osób Noc Muzeów to często jedna z nielicznych okazji do poznania swojego miasta, jego historii i zbiorów muzeów.

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie w Noc Muzeów w godz. 19.00-24.00 proponuje nocne zwiedzanie wystaw i ekspozycji, prelekcje oraz koncert cenionego lubelskiego wokalisty i gitarzysty młodego pokolenia.

19.30 – prelekcja Konrada Grocheckiego „Ciąg Fibonacciego i eschatologiczna symbolika liczb w piramidalnym mauzoleum Orzechowskich w Krynicy”,

20.15 – quiz historyczny,

20.30 – prelekcja Mai Toczonej-Wal „Neque hic vivus, neque illic mortuus – czemu służył portret trumienny? O rytuale Pompa Funebris”,

21.15 – koncert „Poetycko i retro” Łukasza Jemioły.

Ponadto zwiedzanie z oprowadzaniem kuratorskim zmodernizowanej wystawy historycznej „Dzieje Krasnegostawu i okolic” oraz wystawy czasowej fotografii Mateusza Soroki „Na ścianach, chodnikach, we wnętrzach. Okruchy przedwojennego Lwowa”.

Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie zaprasza na trzy wernisaże oraz koncert muzyki klezmerskiej.

17.00 – wernisaż wystawy „Twarze ZAIKS-u” w budynku administracyjnym muzeum,

17.30 – wernisaż wystawy Andrzeja Jarodzkiego „Przelotem” w Galerii Babiniec,

18.00 – wernisaż wystawy Pawła Figurskiego „Israel_Tags” w Wielkiej Synagodze,

19.00 – koncert krakowskiego zespołu Di Galitzyaner Klezmorim w Wielkiej Synagodze.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.