Home Sport Młodzi i waleczni
Młodzi i waleczni

Młodzi i waleczni

0

Kolejną zawodniczką Cementu-Gryfa broniącą na zawodach najwyższej rangi barw Polski będzie 14-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie – Nikola Skórska.

Dzięki udanym startom w ubiegłym i tegorocznym sezonie została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Młodziczek (U 15) w Krakowie. Swoją przygodę z zapasami rozpoczęła 5 lat temu. Jej pierwszym trenerem był Jacek Chęć, a obecnie trenuje pod kierunkiem Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa. Największe osiągnięcia Nikoli Skórskiej to pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym w Olsztynie, drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym oraz pierwsze miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski.

A już za kilka dni w Hiszpanii na Mistrzostwach Europy Juniorów w zapasach nasz kraj reprezentować będą Szymon Szymonowicz (w kategorii do 82 kg) oraz Ewelina Kaczyńska z Cementu-Gryfa Chełm. Oboje są uczniami III klasy Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie.

Szymon Szymonowicz zapasy trenuje od 8 lat. Pierwsze kroki na macie stawiał pod okiem Bolesława Jurewicza. Dla Szymona będzie to już siódmy start w zawodach najwyższej rangi (Mistrzostwa Europy i Świata), dla Eweliny drugi.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *