Home Bez kategorii Komornicy protestują po zabójstwie w Łukowie
Komornicy protestują  po zabójstwie w Łukowie

Komornicy protestują po zabójstwie w Łukowie

0
0

Prawie 2,5 tysiąca kancelarii komorniczych w całej Polsce dziś nie pracuje. Akcja ma związek z piątkowym morderstwem w Łukowie na Lubelszczyźnie. 42-latek zadał komorniczce 40 ciosów nożem. Kobieta zmarła.
Kancelarie komornicze będą dzisiaj zamknięte, zaś komornicy sądowi nie będą przyjmować interesantów przez cały tydzień. Komornicy zapowiedzieli też, że „w geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych, asesorów, aplikantów i pracowników kancelarii komorniczych, w najbliższy poniedziałek oraz w dniu pogrzebu Naszej Koleżanki, kancelarie komornicze pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym.


Krajowa Rada Komornicza w komunikacie zapowiedziała, że „zwróci się do Ministerstwa Sprawiedliwości z żądaniem stanowczej reakcji i podjęcia natychmiastowych działań, w celu zapewnienia komornikom bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności.
Jak podkreślono, „działania rady te mają na celu zwrócenie uwagi tragedię w Łukowie oraz na hejt, z jakim na co dzień komornicy spotykamy się w ich pracy”.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.