Home Bez kategorii Jakość wody na najwyższym poziomie?
Jakość wody na najwyższym poziomie?

Jakość wody na najwyższym poziomie?

0

Nie było przekroczenia normy chloroformu w wodzie w Chełmskim Parku Wodnym, a jakość wody basenowej jest na najwyższym poziomie – twierdzi prezes Artur Juszczak w wypowiedzi dla chełmskiego radia, dementując doniesienia Wirtualnego Chełma. Prezesowi proponujemy zatem zapoznanie się z parametrami wody basenowej zamieszczonymi w lutym i styczniu na oficjalnej stronie aquaparku, którym zarządza.

Poniżej archiwalne dane z 19 lutego 2020 i 9 stycznia 2020 opublikowane przez Chełmski Park Wodny wraz z uwagami o przekroczonym chloroformie (być może nieznacznie, ale o ile konkretnie nie podano) oraz zaleceniem wdrożenia działań naprawczych.

Parametry wody basenowej, 2020-02-19, przekroczony chloroform, działania naprawcze:
intensywne dolewanie wody świeżej, stosowanie preparatu B001 Super Fighter. (https://parametry.parkwodnychelm.pl, dostęp: 2020-02-21)
Parametry wody basenowej, 2020-01-09, przekroczony chloroform działania naprawcze:
intensywne dolewanie wody świeżej, stosowanie preparatu B001 Super Fighter. (https://parametry.parkwodnychelm.pl, dostęp: 2020-01-16)

Jakość wody w Parku Wodnym jest bez zastrzeżeń, wyniki badań z poboru próbek wody z 5 lutego 2020 r. potwierdziły, iż woda w naszych basenach jest czysta i wolna od jakichkolwiek związków lotnych, czyli thm i chloroform w dniu 19 lutego był w normie. ” – tłumaczy za pośrednictwem lokalnej rozgłośni Artur Juszczak (więcej: https://www.radiobonton.pl/wiadomosci/6548,chelm-nad-jakoscia-wody-w-chelmskim-parku-wodnym-czuwa-technolog).

Czy próbki wody z 5 lutego mogą potwierdzać, że 19 lutego chloroform był w normie? I dlaczego w tabeli parametrów wody basenowej wstawiona jest zamiast daty poboru próbek do badania data publikacji jego wyników na stronie aquaparku?

Przy okazji, prezes Chełmskiego Parku Wodnego Artur Juszczak informuje: „Od niedawna podjęliśmy współpracę z Technologiem Wody z wieloletnim doświadczeniem i imponującą wiedzą w tym zakresie, który wprowadził zmiany w procedurach dotyczących dozowania chemii basenowej, dzięki czemu jakość wody basenowej w Parku Wodnym jest na najwyższym poziomie.”

Kim jest ów Technolog Wody z wieloletnim doświadczeniem i imponującą wiedzą? – prezes już jednak nie zdradza. Podobnie jak nie ujawnia akredytowanego laboratorium, które regularnie przeprowadza badania wody w chełmskim aquaparku. Czy nie za dużo tych tajemnic?

PS. Po południu ze strony aquaparku została usunięta tabela z parametrami wody basenowej z godz. 9.00 27 lutego. Zastąpiono ją komunikatem: „Parametry wody w normie”.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *