Home Opinie Dziwny jest ten Chełm! Chełmska tarcza antykryzysowa dla mieszkańców?
Chełmska tarcza antykryzysowa dla mieszkańców?

Chełmska tarcza antykryzysowa dla mieszkańców?

0

W urzędzie miasta zamknięto do odwołania kasy banku, w którym bez prowizji można było opłacić rachunki za wodę, ogrzewanie czy odbiór śmieci. Przed innymi placówkami bankowymi ustawiają się długie kolejki. Czy w trosce o zdrowie mieszkańców, w związku z zamknięciem oraz skróceniem czasu pracy banków, władze Chełma nie mogłyby odroczyć terminów niektórych opłat? Tak, jak to uczyniono w innych miejscowościach.

W Zabrzu w ramach uruchomionej przez Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji tarczy antykryzysowej klienci indywidualni mogą liczyć na nienaliczanie odsetek za nieterminowe wpłaty za okres od marca do lipca. Z kolei wójt gminy Świerczów zarządziła odroczenie (bez naliczania odsetek) do 15 maja przypadających w marcu i kwietniu terminów płatności podatków i opłat za gospodarowanie odpadami.

Chełmscy urzędnicy pozamykani w ciepłych biurach jak w twierdzach też mogliby nieco pomyśleć o mieszkańcach, którzy w czasie epidemii w kolejkach przed chełmskimi bankami zmuszeni są odstać co najmniej kilkadziesiąt minut. Na dworze wciąż jeszcze jest dość chłodno, a osoby starsze nie mają gdzie usiąść. Nie wszyscy, chcący uregulować bez prowizji rachunki za wodę, śmieci i ogrzewanie wystawione przez miejskie spółki, mogą zdążyć zrobić to w terminie.

Ponad dwadzieścia osób w kolejce przed bankiem przy ul. M. Kopernika

Kolejka przed bankiem przy al. Żołnierzy I AWP, czynnym w godz. 11.00-16.00 (od 11.00-12.00 tylko dla osób powyżej 65 r. życia)
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *