Home Wydarzenia Chełm zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!
Chełm zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Chełm zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

1

Aż 3 dni potrwa w Chełmie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku bawimy się w centrum, tak jak inne duże miasta w kraju. Sercem chełmskiej imprezy WOŚP będzie Plac Łuczkowskiego!

Piątek, sobota, niedziela, od 11 do 13 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie aktywnie działać na terenie całego miasta. Na mieszkańców Chełma czeka wiele imprez towarzyszących, od koncertów i pokazów, przez aktywności sportowe, aż po finał na Placu Łuczkowskiego.

W tym roku pieniądze zebrane z WOŚP będą przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Kilkanaście krajów, 1600 sztabów w całym kraju i aż 120 tysięcy wolontariuszy weźmie udział w finale WOŚP w nadchodzący weekend. Bardzo ambitnie wygląda również tegoroczny plan chełmskiego oddziału.

WOŚP Chełm – plan imprezy

W piątek, 11 stycznia o godz. 17.00, WOŚP rozpocznie od koncertu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Chełmie. Znajdą coś dla siebie fani muzyki poważnej i nie tylko, wystąpią na scenie uczniowie, absolwenci i nauczyciele szkoły. Biletem wstępu jest oczywiście datek do puszki WOŚP.

W sobotę, 12 stycznia WOŚP wkracza do Chełmskiego Domu Kultury. Od 16.00 będzie można zobaczyć najmłodszych chełmskich artystów, formacje taneczne ChDK, Młodzieżowego Domu Kultury i Estrady Dziecięcej.

Tego samego dnia o godz. 19.00, ale już w kawiarni Decaffencja będzie można posłuchać zespołów Bimber Boys i Kataryna. Wstęp po wrzuceniu do orkiestrowej puszki minimalnej kwoty 15 zł.

Niedziela 13 stycznia to już absolutny finał – impreza rozpocznie się wcześnie, bo od godz. 11.00 na uczestników zabawy na Placu Łuczkowskiego będą czekać różne atrakcje, a na scenie w trakcie całego dnia zobaczymy:

  • 11:30 Anna Urbaniak i Adrian Makar
  • 13:00 Cykady
  • 13.50 Swojska Kapela
  • 14.40 Deltha
  • 15.30 Trap
  • 16.20 Livetsord
  • 17.10 Yaroo
  • 18:00 Rdza
  • 18:50 Teatr Hesperydy

Bieg, pokazy, maraton filmowy i… kąpiel

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko muzyka, włączyli się również miłośnicy sportu.
W niedzielę o godz. 11.30 odbędzie się Chełmski Bieg WOŚP – będzie to już trzecia edycja biegu. Organizatorami są Chełm Biega, Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Chełmska Grupa Rowerowa i Automobilklub Chełmski. 200 biegaczy przebiegnie dystans 5 km. Zapisy na stronie www.chelmbiega.pl

Chełmska Biblioteka Publiczna zorganizuje w niedzielę maraton filmowy. Klasycznie wstęp za datek do puszki WOŚP, a organizatorzy przygotowali maraton zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Filmy dla dzieci:
11.00 – „Fernando” (2017), reż. Carlos Saldanha
13.00 – „Jaskiniowiec” (2018), reż Nick Park
14.30 – „Potworna rodzinka” (2017), reż. Holger Tappe.

Filmy dla dorosłych:
16.00 – „Król rozrywki” (2017), reż. Michael Gracey
18.00 – „W starym dobrym stylu” (2017), reż. Zach Braff.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przy ul. Bieławin przygotowuje atrakcje dla kierowców. Specjalny Wielkoorkiestrowy SuperSprint rozpocznie się o godz. 10:27, a wziąć w nim udział może kierowca posiadający prawo jazdy i dysponujący sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Wystarczy wpisowe w wysokości minimum 30 zł, wrzucone do orkiestrowej puszki i można brać udział w wyścigu. Na uczestników czekają dyplomy i pamiątkowe medale, organizatorem zawodów jest Chełmski Automobilklub.

Około godz. 12:30 planowany jest bardzo widowiskowy pokaz akcji ratowniczej. Symulację pozorowanego wypadku drogowego zaprezentują ratownicy Stacji Ratownictwa Medycznego i strażacy z OSP Kamień.

I na koniec wielkie morsowanie miłośników WOŚP. W finale tradycyjnie już wezmą udział morsy i foki z Chełma i okolic. Widowiskowa kąpiel odbędzie się o godz. 13.30 nad zalewem w Żółtańcach.

Chełmskie licytacje WOŚP

W licytowaniu różnych ciekawych przedmiotów pomoże Radio BON TON – w piątek, sobotę i niedzielę, w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można licytować na rzecz WOŚP różne przedmioty, pozyskane przez sztab Automobilklubu Chełmskiego, numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu i orkiestrowe gadżety.

Jak możesz pomóc?

Każdy mieszkaniec Chełma oprócz wpłaty na konto WOŚP, może pomóc w jego organizacji, wystarczy zgłosić się na fanpage WOŚPchelm i porozmawiać z organizatorami.

Szefem chełmskiego sztabu Orkiestry jest Grzegorz Gorczyca.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *