Home Bez kategorii Chełm pionierem! Ruszają doustne szczepienia na Covid-19
Chełm pionierem! Ruszają doustne szczepienia na Covid-19

Chełm pionierem! Ruszają doustne szczepienia na Covid-19

0

Dziś Janusz Cieszyński rozpoczął doustne szczepienia pracowników spółki MPEC, gdzie pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej. Rozpoczęto również program doustnych szczepienia swoich pracowników w Urzędzie Miasta i radach nadzorczych pozostałych spółek komunalnych.


To pionierski projekt – biorąc pod uwagę niechęć części mieszkańców do szczepień i trudności z logistyką, doustna formuła szczepienia prowadzone przez chełmskich urzędników może być przełomowa.
Badania pokazują, że doustne szczepionki podawane w postaci płynnej są stabilne w temperaturze pokojowej i nie wymagają zachowania łańcucha chłodniczego, co może być bardzo ważne podczas organizowania i przeprowadzania szczepień na dużą skalę.


Przypominamy, że Janusz Cieszyński, były wiceminister zdrowia odpowiedzialny za zakup sprzętu medycznego w pierwszej fazie pandemii, m.in. respiratorów od handlarza bronią z Lublina – będzie jak informował prezydent Chełma Jakub Banaszek „koordynował projekt budowy Medycznego Miasteczka oraz współtworzonej przez siebie miejskiej strategii walki z Covid-19, a także współpracą z Kancelarią Premiera i administracją rządową”.

Cieszyński, zaprezentował wraz z Banaszkiem założenia miejskiej strategii walki z Covid-19. Miasto planowało umożliwić testy na przeciwciała IgG dla osób znajdujących się w grupie najwyższego ryzyka, czyli m.in pracowników spółek samorządowych, którzy mają kontakt z dużą liczbą osób. Zadeklarowało też wsparcie organizacyjne dla przedsiębiorców, którzy umożliwią przeprowadzenie testów pracownikom. Powstać miał w Chełmie – finansowany ze środków urzędu miasta – punkt, w którym możliwe będzie wykonanie zleconego przez lekarza szybkiego testu antygenowego.


Nadal czekamy na informacje od Ministra Niedzielskiego, czy chełmski projekt zyska ogólnopolską skalę. Zaprezentowane na zdjęciu szczepionki mogłyby dotrzeć do Polaków jeszcze przed majówką.

Życzymy wesołego 1 kwietnia ?

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *