Home Kultura Bożena Zawiślak-Dolny zaśpiewa w rodzinnym mieście
Bożena Zawiślak-Dolny zaśpiewa w rodzinnym mieście

Bożena Zawiślak-Dolny zaśpiewa w rodzinnym mieście

0

Znakomita i wszechstronna mezzosopranistka znana polskiej i zagranicznej publiczności z wielu scenicznych kreacji, jedna z najlepszych polskich odtwórczyń roli Carmen w operze Bizeta, na co dzień solistka Opery Krakowskiej, wystąpi 6 grudnia o godz. 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Hrubieszowska 102).

Podczas koncertu w Chełmie, w którym się urodziła i wychowała, Bożena Zawiślak-Dolny zaprezentuje publiczności utwory ze swojego dwupłytowego albumu „Essenza”. Usatysfakcjonowani więc będą zarówno miłośnicy oper Georgesa Bizeta, Gioacchino Rossiniego czy Stanisława Moniuszki, wielbiciele songów Kurta Weilla i Jacquesa Brela, jak i fani przedwojennych przebojów („Bubliczki”, „Tango notturno”). Gościnnie na scenie Bożenie Zawiślak-Dolny towarzyszyć będzie córka, aktorka Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Katarzyna Zawiślak-Dolny.

Dochód z koncertu (cegiełki w cenie 15 zł) zostanie w całości przekazany na rzecz Towarzystwa Muzycznego w Chełmie.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *