Home Bez kategorii Bez maseczek z wizytą u 104-latka
Bez maseczek z wizytą u 104-latka

Bez maseczek z wizytą u 104-latka

1

W sytuacji, gdy liczba chorych na COVID-19 niepokojąco wzrasta, niefrasobliwość i ewidentny brak wyobraźni przedstawicieli władz zaskakuje i szokuje. 11 września z okazji 104. urodzin Władysława Prystupę odwiedzili: posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek, wiceprezydent Miasta Chełm Dorota Cieślik, prezes Stowarzyszenia Kresy Pamięć i Przeszłość Krzysztof Krzywiński, komendantka Hufca ZHP Elżbieta Rybak Chełm i Mariusz Wieliczko ze Stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Chełma. Jubilatowi złożono życzenia 200 lat, a wiceprezydent Dorota Cieślik odczytała list od premiera RP Mateusza Morawieckiego. I choć zdjęcie oficjalnej delegacji bez maseczek ochronnych czy choćby przyłbic, które zostało opublikowano w poście na profilu społecznościowym urzędu miasta Chełma, „profilaktycznie” szybko usunięto po komentarzach internautów, nie zmienia to faktu, że zlekceważono zasady reżimu sanitarnego i narażono zdrowie seniora.

Post „200 lat Panie Władysławie” tuż po publikacji 11 września 2020

Dość wspomnieć, że kilka dni przed odwiedzinami w domu sędziwego jubilata posłanka i lekarz (!) Anna Dąbrowska-Banaszek uczestniczyła m.in. w koncercie w kościele (9 września), odpuście (8 września) oraz dożynkach w Hrubieszowie (6 września).

Zakażenie koronowirusem jest szczególnie groźne dla osób w starszym wieku. Od miesięcy epidemiolodzy apelują, by niepotrzebnie nie narażać seniorów, poprzez ograniczanie spotkań z obcymi osobami do minimum oraz skrupulatne przestrzeganie reżimu sanitarnego. Wciąż nie do wszystkich to dociera.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *