Home Edukacja Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie

Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie

0

Z dniem 15 kwietnia 2022r Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej zmieniła nazwę na Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie.
Jest to efekt wieloletniej, ciężkiej pracy znakomitych nauczycieli, pracowników administracji i studentów. Jest również wyrazem istotnej roli Uczelni jako instytucji edukacyjnej i silnego spoiwa lokalnej społeczności.

Akademia Nauk Stosowanych to bogata i atrakcyjna oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb gospodarki regionu, mocna i stabilna kadra naukowo-dydaktyczna. Uczelnia dysponuje międzynarodową kadrą akademicką, którą tworzą pracownicy naukowi polskich uczelni, głównie z Warszawy i Lublina, współpracujemy także z uczonymi z Belgii, Francji, Ukrainy i USA

Uczelnia włączyła się w proces współpracy międzynarodowej i transgranicznej z Ukrainą, Litwą i Białorusią. Służą temu umowy o współpracy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug. Szkoła współpracuje również z wyższymi uczelniami na Ukrainie, między innymi z Narodowym Uniwersytetem Wołyńskim im. Łesi Ukrainki w Łucku i Państwowym Uniwersytetem Pedagogicznym im. Iwana Franki w Drohobyczu. Uczelnia ma również podpisaną umowę o współpracy z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach na Litwie.

Podstawowa jednostką organizacyjną jest Wydział Nauk Społecznych. Wydział prowadzi kształcenie na kierunku Politologia – są to studia pierwszego i od 2010 roku również drugiego stopnia. Wydział posiada uprawnienia do prowadzenia kształcenia także na kierunkach Bezpieczeństwo narodowe, Administracja, Pedagogika i Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie zapewnia staranny dobór kadry akademickiej oraz utrzymywanie europejskich standardów nauczania.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *