Home Bez kategorii 30 lat niepodległości
30 lat niepodległości

30 lat niepodległości

0

24 sierpnia 1991 r. Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła Deklarację Niepodległości. Polska była pierwszym krajem, który tę niepodległość uznał. W dniu poprzedzającym rocznicę w sposób szczególny uświadamiamy sobie jak wiele łączy nasze kraje.
Dzień, w którym odrodzona, zjednoczona Ukraina ogłosiła światu swoją niepodległość, był wielkim zwycięstwem wielu pokoleń Ukraińców, którzy nie wahali się oddawać w walce o nią życia, spędzić wielu lat za drutami łagrów, prowadzić z determinacją pracę organiczną, troszczyć się o zachowanie ukraińskiej kultury i języka. Polska przyjęła niepodległość państwa ukraińskiego z radością i jesteśmy dumni z tego, że uznała utworzenie Ukrainy w dniu 24 sierpnia 1991 r., jako pierwsza w świecie.
W przededniu rocznicy widać jak wiele łączy nasze kraje. Jak prawdziwe i aktualne są słowa “Nie ma niepodległej Polski bez niepodległej Ukrainy”.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *