Home Bez kategorii 20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia
20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia

20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia

0

Jak wysoki jest poziom szczęścia mieszkańców Chełma? Czy jesteśmy szczęśliwi? Czym jest dla nas szczęście? Co nas uszczęśliwia? Jak wiele nam do szczęścia potrzeba? I czego nam brak do szczęścia najbardziej?

Międzynarodowy Dzień Szczęścia został ustanowiony w 2012 roku dla upamiętnienia przyjętej przez ONZ rezolucji, przypominającej państwom członkowskim, że dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka, a ich priorytetem powinna być troska o sprawiedliwy i zrównoważony rozwój gospodarczy zapewniający szczęście i dobrobyt całej ludzkości.

Inspiracją dla uchwalenia Międzynarodowego Dnia Szczęścia była kampania himalajskiego królestwa Bhutanu, które od 1972 roku przy ocenie jakości życia mieszkańców zamiast powszechnie przyjmowanego ekonomicznego wskaźnika PKB stosuje wskaźnik szczęścia narodowego.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *