Home Wydarzenia Rocznica 11 września: nieznane dotąd nagranie z WTC

Rocznica 11 września: nieznane dotąd nagranie z WTC

0

11 września, 2001 roku, zwyczajny dzień w tętniącym życiem Nowym Jorku zmienił się w koszmar tysięcy ludzi i symbol terroryzmu, który już na zawsze pozostanie na kartach historii.

17 lat temu zamach terrorystyczny na nowojorski World Trade Center, symbol amerykańskiej potęgi gospodarczej, rozpoczął okres wieloletniej walki z terroryzmem. Zginęło prawie 3.000 osób, a bezpośrednią konsekwencją zamachów były konflikty zbrojne w Afganistanie.

Dzisiaj w miejscu dwóch wież stoi nowy budynek, jeszcze większy i potężniejszy od WTC. Nadal trwa rewitalizacja rejonu, który w 2001 roku zamienił się w gruzy. W minioną sobotę otwarta została stacja metra Cortland Street, a rejon miasta znowu tętni życiem.

Chociaż myśleliśmy, że po 17 latach wszystkie materiały są już znane, kilka dni temu w sieci pojawiło się video z dużą porcją całkowicie nowych nagrań. 11 września to dobry moment żeby zatrzymać się na chwilę i przypomnieć sobie jak wyglądał dzień, który wstrząsnął światem.

11 września – video

Autorem nagrania poniżej jest Mark LaGanga, ówczesny operator kanału CBS News. Video trwa blisko pół godziny, operatorowi udało się zarejestrować moment zawalenia się jednej z wież oraz akcje ratowników, pracujących na miejscu.

Od 05:48 min – wewnątrz głównego hallu WTC
Od 09:44 min– Zapada się południowa wieża, czas przed zapadnięciem się północnej wieży.
Od 18:07 min – 10:28, zapada się druga wieża

Pamiętacie tamtem dzień? Co robiliście, gdy dowiedzieliście się o zamachu 11 wrzesnia?

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *