Home Kultura Zapraszamy na Jarmark Pawłowski
Zapraszamy na Jarmark Pawłowski

Zapraszamy na Jarmark Pawłowski

1

Już 5 sierpnia odbędzie się tradycyjny Jarmark Pawłowski, na którym zaprezentują się ludowi twórcy, a także przedstawiciele zawodów odchodzących powoli w niepamięć.

Tegoroczny Jarmark Pawsłowski pod hasłem „Ginące zawody” rozpocznie się w pierwszą niedzielę sierpnia o 9.00 na rynku w Pawłowie. Tam obejrzeć będzie można kiermasz twórczości ludowej, pokonkursową wystawę garncarstwa, reprezentantów wymierających zawodów (bednarstwo, kowalstwo, tkactwo). Przy dźwiękach ludowej muzyki można będzie skorzystać z bogatej oferty handlowej przygotowanej przez licznych wystawców.

Motywem przewodnim pawłowskiego wydarzenia ma być kultura żydowska, mimo że w samym Pawłowie ich społeczność nie była zbyt liczna, to w wielu pobliskich miejscowościach (Rejowiec, Siedliszcze, Chełm) stanowiła całkiem sporą grupę.

O 11.00 młodzi widzowie zobaczą występy zespołów dziecięcych z Rejowca i Pawłowa. Oprócz tego najmłodsi skorzystać będą mogli ze specjalnie dla nich przygotowanego parku zabaw i szeregu innych atrakcji.

Smakosze kuchni regionalnej będą mogli zaspokoić swoje apetyty dzięki stoiskom gastronomicznym oraz potrawom sporządzonym przez gminne stowarzyszenia.

W samo południe rozpocznie się część folklorystyczna, wystąpią: zespół Pawłowianki, kapela Sami Swoi, Szalom Chełm, kapela Maki z Konopnicy, kapela Siennica z Siennicy Różanej, zespół Bokoryna z Żulina i kapela Echo wraz zespołem śpiewaczym.

Blok folklorystyczny będzie przeplatany rozstrzygnięciami towarzyszących jarmarkowi konkursów.

Na 18.15 zaplanowano koncert zespołu Loka. Pop-rockowy zespół jest kontynuacją wcześniejszego projektu – grupy Rotary.

O godzinie 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna na pawłowskim rynku, a publiczność do tańca będzie zagrzewał zespół Havana.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich zainteresowanych ciekawym spędzeniem wolnego czasu na Jarmark Pawłowski.

Po więcej informacji o imprezach kulturalnych zaglądaj do działu Kultura oraz Wydarzenia.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *