Home Wydarzenia W trosce o środowisko
W trosce o środowisko

W trosce o środowisko

0

Od 4 września do 15 października 2018 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przeprowadzi cykl spotkań dotyczących realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.
Spotkania z mieszkańcami będą prowadzone w poszczególnych gminach na terenie całego województwa lubelskiego. W trakcie spotkań przedstawiany będzie sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.
Radzimy śledzić harmonogram spotkań na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Ulotka programu „Czyste Powietrze” (materiał promocyjny) – do pobrania tu.

Najbliższe spotkania w naszym powiecie już w sobotę:

Gmina Rejowiec Fabryczny, 15 września, 18.00-20.00 – Świetlica wiejska w Kaniem, Kanie 119 F, 22-170 Rejowiec Fabryczny,

Gmina Wierzbica, 15 września, 18.00-20.00 – Wiejski Dom Kultury w Busównie, Busówno 19, 22-150 Wierzbica.

 

A o konkursie plastycznym z nagrodami ufundowanymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie pisaliśmy tutaj.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *