Home Kultura W hołdzie ofiarom ukraińskich nacjonalistów
W hołdzie ofiarom ukraińskich nacjonalistów

W hołdzie ofiarom ukraińskich nacjonalistów

0

Spotkanie połączone z promocją książki Krzysztofa Kołtuna „Spalony kościół. Bestialstwo UPA pod Lubomlem na Wołyniu” organizuje Chełmska Biblioteka Publiczna i Towarzystwo Rodzin Kresowych 8 listopada o godz. 17.00 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny.

Publikacja jest drugim tomem serii „Bestialstwo UPA pod Lubomlem na Wołyniu”. Zawiera relacje i wspomnienia ukazujące bezmiar i grozę ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów w 1943 roku. Stanowi hołd złożony Polakom i Ukraińcom zamordowanych przez UPA, a jednocześnie przestrogę dla młodych pokoleń.

Krzysztof Kołtun, człowiek instytucja: poeta, autor ponad dwudziestu książek poetyckich, laureat wielu nagród i wyróżnień literackich (należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Krakowie), założyciel Grupy Poetyckiej „Krzemień”, Towarzystwa Rodzin Kresowych i Nadbużańskiego Towarzystwa Kultury, inicjator i organizator Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „U progu Kresów”, który integruje rozproszone po świecie środowisko kresowo-literackie. Na co dzień mieszka, pracuje i tworzy w Chełmie, gdzie prowadzi Antykwariat Kresowy, pełniący funkcję regionalnej placówki kultury. Równolegle do twórczości poetyckiej swoje zamiłowania i pasje realizuje jako etnograf, kresowy kolekcjoner, dziennikarz i działacz społeczny.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *