0
0

Chełm tańcem stoi, czego dowodzą kolejne sukcesy chełmskich tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie!

Mini Formacja Zespołu Tańca Jazzowego Ballo pod kierunkiem Sabiny Englot 7 grudnia wzięła udział w ogólnopolskich imprezie 26. Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych w Krośnie. Choreografia „Gniew Hadesu” w wykonaniu siedmiu tancerek BALLO zdobyła wyróżnienie.

8 grudnia aż 15 par reprezentowało Klub Boogie Opus Twist z MDK w Chełmie podczas Mikołajkowego Turnieju Boogie Woogie o Puchar Starosty w Pionkach.

W turniejowe szranki w trzech kategoriach wiekowych stanęło 31 par tanecznych. Do ścisłego finału po zaciętych eliminacjach awansowało 6 par z chełmskiego Klubu Boogie Opus Twist.

W kategorii dzieci -IV miejsce wywalczyli Nikola Szczepańska i Jakub Oleszczyński,VII miejsce Oliwia Bejda i Maurycy Miazga oraz VIII miejsce Oliwia Grzesiuk i Mateusz Młynarczyk.

W kategorii juniorzy -III miejsce zajęli Natalia Królikowska i Filip Kratiuk oraz VII miejsce Konstancja Błaszko i Amadeusz Błaszko.

W kategorii seniorzy na VII miejscu uplasowali się Małgorzata Zalewska i Michał Bednarek.