Home Kultura Rockowo i lirycznie
Rockowo i lirycznie

Rockowo i lirycznie

0

Ciekawe wydarzenie muzyczne szykuje się w piątek 13 września. Nie na wielkiej scenie TVP 2 w parku miejskim, ale w kameralnej sali widowiskowej w Chełmskiej Bibliotece Publicznej (ul. Partyzantów 40), gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się koncert Plateau (wstęp wolny). Zespół Plateau zasłynął m.in. rockowymi interpretacjami piosenek Marka Grechuty. W 2011 roku inaugurował jesienną ramówkę TVP 2, a w 2012 wystąpił podczas „Sylwestra z Dwójką”.

Koncert Plateau rozpocznie „Jesień w ChBP”. Zespół zaprezentuje chełmskiej publiczności utwory Marka Grechuty w oryginalnych aranżacjach z albumu „Projekt Grechuta”, której producentem muzycznym był lider Voo Voo Wojciech Waglewski. Gościnnie na płycie zaśpiewali: Martyna Jakubowicz, aktorka Sonia Bohosiewicz, Wojciech Waglewski, Jacek Ostaszewski z zespołu Anawa Marka Grechuty oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Oprócz „Korowodu”, „Dni których nie znamy”, czy „Będziesz moją panią” muzycy zagrają i zaśpiewają swoje autorskie piosenki znane z list przebojów: „Niebezpiecznie piękny świt”, „Nic nie pachnie jak ty” i „Najbardziej”.

Zespół Plateau istnieje od 2000 roku. Ma na swoim koncie pięć wydanych płyt i ponad 600 koncertów. Tworzą go Michał Szulim (wokalista, autor tekstów, kompozytor), Karol Kowalczyk (kompozytor i gitarzysta), Marcin Lizak (basista i gitarzysta) i Mirosław Rudziński (perkusja).

Koncert w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się w ramach projektu „Literacki Chełm: cykl wydarzeń kulturalnych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *