Home Wydarzenia Piotruś Pan ze świtą w centrum krwiodawstwa
Piotruś Pan ze świtą w centrum krwiodawstwa

Piotruś Pan ze świtą w centrum krwiodawstwa

0

W piątek (5 lipca) o godz. 10.00 Zagubieni Chłopcy, Wendy, Wróżki, Syreny i Piotruś Pan – bohaterowie spektaklu „Piotruś Pan” wystawianego w namiocie cyrkowym w Wojsławicach (2 lipca), Chełmie (4 lipca) i Okszowie (6 lipca), zjawią się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Chełmie (ul. Szpitalna 53), żeby honorowo oddać krew.

– To dla nas tylko niecała godzina z życia, a może uratować życie wielu. Chcemy promować honorowe krwiodawstwo. Nawet gdy lecimy do Nibylandii, nie zapominamy o ważnych ziemskich tematach społecznych – deklaruje pomysłodawca akcji i aktor grający Ojca Wendy i Drobinki, Piotr Osak, zachęcając innych do prawdziwej przygody, jaką jest oddawanie krwi.

Cyrkowo-muzyczne przedstawienie „Piotruś Pan” (reż. Konrad Dworakowski) przygotowane zostało przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Teatr Pinokio w Łodzi. W ramach finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Lato w teatrze” dociera do miejscowości, w których nie ma teatrów. Na dwudniowe bezpłatne wydarzenie edukacyjno-artystyczne realizowane we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury (w Chełmie – z Młodzieżowym Domem Kultury) składają się warsztaty dla dzieci, parada, spektakl w namiocie cyrkowym i koncert zespołu Ładne Kwiatki.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *