Home Bez kategorii Pilnie potrzebny ambulans dla chełmskiego hospicjum
Pilnie potrzebny ambulans dla chełmskiego hospicjum

Pilnie potrzebny ambulans dla chełmskiego hospicjum

0

Obejmujące domową opieką hospicyjną 30 chorych terminalnie z Chełma i okolic Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego pilnie potrzebuje służbowego ambulansu. Hospicjum nie jest w stanie z własnych środków zakupić pojazdu kosztującego 70 tys. zł. Stąd wielki apel do mieszkańców Chełma i gmin powiatu chełmskiego o wsparcie finansowe.

Ambulans jest niezbędny do dojazdu zespołu hospicyjnego (lekarz, pielęgniarki, fizjoterapeuta, psycholog) do chorych. Hospicjum dysponuje niewielkim budżetem, wystarczającym jedynie na zapewnienie świadczonej nieodpłatnie opieki medycznej. Tylko w ubiegłym roku udzieliło domowej pomocy hospicyjnej ponad 300 chorych. W ciągu 10 lat działalności chełmskie hospicjum opiekowało się kilku tysiącami osób.

Dotąd do chorych medyczny zespół hospicyjny dojeżdżał swoimi własnymi samochodami, które po przejechaniu setek kilometrów, ulegały częstym awariom. Takie sytuacje jednak utrudniają sprawne funkcjonowanie hospicjum. Tym bardziej, że stale przybywa chorych terminalnie na nowotwory wymagających korzystania z różnego rodzaju zabiegów, specjalistycznego sprzętu medycznego i zapewnienia właściwej opieki w domu, bez konieczności hospitalizacji.

Aby hospicjum mogło pomagać godnie żyć chorym na raka, potrzebuje służbowego ambulansu, który usprawni pracę i dojazd do chorych. Dlatego hospicjum zwraca się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu 70 tys. zł. Wpłat na ambulans dla Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie można dokonywać on-line lub przelewem tradycyjnym.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *