Home Kultura Obrazy inspirowane naturą
Obrazy inspirowane naturą

Obrazy inspirowane naturą

0

W krajobrazach poleskich bagien, łąk i ogrodów poszukuje niczym nieskażonej harmonii form i barw natury. Odnajduje ją w malwach w Borowie, dzwonkach w Majdanie czy bodziakach w Sokolcu. Wernisaż wystawy malarstwa Renaty Boguszewskiej (dyplom w 1985 r. w pracowni prof. Ryszarda Lisa w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie) 6 marca o godz. 17.00 w Galerii Nova w Chełmskiej Bibliotece Publicznej (ul. Partyzantów 40).

Prezentowane na wystawie obrazy inspirowane są przyrodą, w której – zdaniem artystki – każde zjawisko ma swój niepodważalny sens. Z pozoru nie ma wdzięczniejszego i obszerniejszego tematu do artystycznej wypowiedzi, jednak próby dosłownego naśladowania natury są z gruntu skazane na niepowodzenie, pozostaje tylko interpretacja – uważa Renata Boguszewska.

Renata Boguszewska mieszka, pracuje i tworzy w Siedliszczu. Tworzy w różnych technikach malarskich (akryl, olej, pastel). Swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prezesuje Stowarzyszeniu Twórczemu „Prowincja”, naucza przedmiotów artystycznych, projektuje wnętrza, współpracuje z wydawnictwem PWN oraz organizuje plenery i warsztaty artystyczne.

Renata Boguszewska, Bodziaki z Sokolca, akryl.

Renata Boguszewska, Dzwonki w Majdanie, akryl.

Renata Boguszewska, Pole z czarna malwą, akryl.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *